NIHAK rekrytoi: viisi ainutlaatuista työpaikkaa odottaa tekijäänsä

NIHAK etsii jälleen uusia osaajia joukkoonsa ja nyt avoimena on viisi työpaikkaa, joissa kaikissa on mahdollisuus päästä kehittämään alueen elinvoimaa osana dynaamista asiantuntijaorganisaatiotamme.

Etsimme osaksi työyhteisöämme tiimipelaajia, jotka jakavat meidän intohimomme kehittää ja tukea yrityksiä sekä luoda uusia mahdollisuuksia alueellemme!
Tarjoamme hyvät työsuhde-edut, sekä mahdollisuuden työskennellä osittain etänä. Meillä työskentely antaa loistavan tilaisuuden luoda kontakteja ja työskennellä mm. alueen yrittäjien ja yrityskehittäjien kanssa.

Tutustu avoimiin paikkoihimme ja hae meille töihin!

Talouspäällikkö/Rahastoasiantuntija

  • Oletko järjestelmällinen ja ratkaisukeskeinen tiimipelaaja? 
  • Onko sinulla kokemusta taloushallinnosta, sekä yritysten rahoittamisesta tai rahaston hallinnoinnista?
  • Hae 5.1.2024 mennessä!

Yrityshautomon projektipäällikkö

  • Haluatko edistää innovaatioita ja paikallisten yritysten menestymistä? 
  • Onko sinulla intohimoa, avoimuutta ja rohkeutta uusien mahdollisuuksien luomiseen yrityksille?
  • Hae 17.12. mennessä!

Biokaasuasiantuntija

  • Oletko biokaasun käyttömahdollisuuksien asiantuntija?
  • Voisitko auttaa alueella toimivia yrityksiä, jotka voisivat hyötyä siirtymisestä edullisempaan biokaasuun?
  • Hae 26.12. mennessä!

Yritysasiantuntija, vihreän siirtymän investointihankkeet

  • Haluaisitko edistää vihreän siirtymän investointeja? 
  • Koetko, että olisit oikea henkilö tukemaan pk-yritysten valmiuksia vastata alueelle tulevien suurinvestointien palvelutarpeeseen?
  • Hae 26.12. mennessä!

Viestintäasiantuntija

  • Oletko yritys- ja aluekehittämisestä kiinnostunut viestinnän osaaja?
  • Haluaisitko päästä kehittämään sisäistä- ja ulkoista viestintää?  
  • Onko tapahtumien järjestäminen ja digitaalinen viestintä sinun juttusi?
  • Hae 26.12. mennessä!

Muuta ajankohtaista

Perinteet ovat voimaa ja keino erottautua

Paakarin Pysäkkiä pyörittävällä perheyrityksellä on takanaan jo kolme vuosikymmentä, mutta kehittäminen jatkuu. NIHAKin Rekry+ -hankkeesta yritys on saanut apua onnistuneeseen rekrytointiin. Kärsämäellä toimiva Kahvila-Leipomo Paakarin

NIHAK rekrytoi: haemme kahta projektipäällikköä!

Etsimme jälleen uutta osaamista mahtavaan asiantuntijatiimiimme! Nyt tarjolla on kaksi projektipäällikön paikkaa, joissa molemmissa on mahdollisuus edistää alueemme elinkeinoelämää. Projektipäällikkö kansainväliseen kehityshankkeeseen Onko sinulla intoa